Abouts us

Spread the love

Eлектронна бібліотека української діяспори (ukrbiblioteka.org) – це зростаюча колекція українських‚ або маючих відношення до України‚ друкованих видань в електронному форматі. Ukrbiblioteka.org створена і фізично розміщується на території США. Поповнюється матеріялами виданими або збереженими американськими і канадськими українськими організаціями‚ громадами та приватними особами.

Ідеологічні засади проєкту
Українська діяспора розвивається в Америці більш ніж сторіччя. За цей період виникли (а деякі вже й зникли) багато українських організацій різних напрямків діяльности. Майже кожна з них має своє друковане періодичне видання. Крім газет, журналів і альманахів, в кожному українському домі зберігаються і книжки, багато з котрих містять унікальну історичну та освітню інформацію, без доступу до якої пам’ять української нації є  неповною, а тому і можливість вчитися на своїх успіхах і невдачах є значно поменшеною.Час, коли бібліотеки і книгарні були єдиним джерелом інформації, минув. Тепер в пошуках будь-якої інформації ми звертаємося до інтернету. Спільнота з швидким і відкритим доступом  до інформаціїї – має перевагу у розвитку. Деякі вчені вважають‚ що розвиток Німеччини на початку минулого сторіччя був зумовлений зокрема відсутнустю там закону про авторські права.

Англомовні електронні колекції друкованих видань активно розвиваються і вже налічують мільйони книжок, переведених в електронний формат, багато з яких є безкоштовними. На жаль, присутність україномовної друкованої спадщини в інтернеті‚ особливо періодичних видань‚ набагато менша.

Існує серйозний ризик того, що якщо старі українські газети і журнали не будуть збережені найближчим часом‚ то скоро вони будуть втрачені назавжди.